Na lyžích i sněžnicích ke Sněžníku (22.-24.1.2021)

14.12.2020 23:19
Komise pobytu v přírodě OV ČOS zve všechny zájemce na
seminář cvičitelů a přátel pobytu v zimní přírodě

„Na lyžích i sněžnicích ke Sněžníku“

Termín konání 22. - 24. 1. 2021 Jeseníky / okolí Kralického Sněžníku /
Místo ubytování: horská Chata Návrší, Stříbrnice, 788 32 Staré Město
Pořadatel: komise PP OV ČOS ve spolupráci se Vzdělávacím střediskem SŽ Olomoucké
Vedoucí a garant akce: Jan Nemrava (jnemrava@sokol.eu)
Prezence: pátek do 20:00 hod / OP a průkaz ČOS sebou
Účastnický poplatek: člen ČOS 1.250,- Kč, nečlen ČOS 1.500,- Kč na osobu zašlete po potvrzení přihlášky na účet č.: 27-7699580257 / 0100 VS 1302301 (pokud požadujete vystavení dokladu, kontaktujte J. Zahradníkovou, jzahradnikova@sokol.eu) /zahrnuje 2x ubytování ve vícelůžkových pokojích, 2x snídani, 1x večeře v sobotu, půjčovné za sněžnice a příspěvek na technické zabezpečení akce/. Páteční večeři a nedělní oběd je možný dle vlastního uvážení objednat na místě / večeře a oběd cca 120,- Kč /.

Přihláška na online formuláři

Předpokládaný program:
Pátek, sobota večer: večerní společné posezení s připomenutím si zásad bezpečnosti při pohybu v zimním terénu, sdílení zážitků z cest, večerní zpěv a čtení na dobrou noc.

Sobota: celodenní organizované výpravy – na běžkách, sněžnicích nebo skialpových lyžích v okolí Kralického sněžníku.
Neděle: kratší organizované výpravy do okolí, s možností změny „výzbroje“. Případně sjezdové lyžování v nedalekém areálu. Cca 12:30 krátké zhodnocení akce, ukončení akce.

Každý účastník si bude moci vybrat z nabízených variant lyží, sněžnic (viz přihlášky). Sněžnice budou k dispozici v ceně semináře. Skialpové vybavení pro zájemce zajistíme, není v ceně (půjčovné kompletního setu na 690 Kč/den ).

Akce je určena pro: příznivce zimních radovánek na sněhu, zkušené i začínající běžkaře, zkušené i nezkušené zájemce o putování volnou krajinou na sněžnicích i pro zájemce, kteří mají chuť si vyzkoušet skialpové lyžování.

Ubytování:
Chata Návrší (www.navrsi.eu ) ve 2 a vícelůžkových pokojích, v ceně sobotní, nedělní snídaně, sobotní večeře. V areálu restaurace.
GPS 50.1853153N, 16.8832550E

Doporučené vybavení: adekvátní vybavení do zimní přírody, máte-li k dispozici vlastní vybavení na běžkování, případně i sněžnice či skalpy.

Doprava: Vlak Staré Město p. S. (možné domluvit svoz), autem do Stříbrnic, (až k chatě obvykle jen se řetězy), GPS 50.1853153N, 16.8832550E

Uzávěrka přihlášek: do 8. 1. 2021 nebo naplnění kapacity,

V případě zrušení ze strany organizátora se účastnický poplatek vrací v plné výši, v případě zrušení účastníka dle uvedeného důvodu.